KIN лого

Десета международна научна конференция „Културно-историческо наследство: опазване, представяне, дигитализация“ (KIN2024)
23-27 октомври 2024, Велико Търново, България


Седма международна конференция
„Културно-историческо наследство: опазване, представяне, дигитализация“ (KIN2021)

21-25 Април 2021 г.
Място на провеждане: гр. Велико Търново, България

Онлайн конференцията ще се проведе на платформа за видеосподеляне Zoom.
Номер на конферентна стая: 868 0315 8490 (Zoom Meeting ID).
Парола за достъп: 584051
Кратка връзка за достъп до платформата за видеосподеляне: http://shorturl.at/rsuIJ

Покана за участие български език, английски език и руски език.

Работен език: български, английски и руски
Срок за заявки за участие с абстракт/резюме: до 05.03.2021 г.
Потвърждение за приемане за участие: до 09.03.2021 г.
Краен срок за изпращане на пълен доклад: до 04.04.2021 г.
Потвърждение за приемане/отхвърляне на докладите: до 14.04.2021 г.
Програма на конференцията: до 19.04.2021 г.
Участие в конференцията, семинар и кръгла маса може да се осъществи и ONLINE чрез ZOOM.
Откриване: 21 април 2021 г. Закриване и отпътуване: 25 април 2021 г.

Програма на KIN2021 в pdf формат.

Интернет адрес на канал в платформа YouTube за излъчване на конференцията: https://www.youtube.com/channel/UCMlltc3enZl5gt2us7GkzAg

Сборник с избрани резюмета от KIN2021 в pdf формат.



Основни направления на конференцията са опазването, дигитализацията и представянето на културно-историческото наследство (КИН). Интердисциплинарният форум има за цел да представи научни и научно-приложни разработки, проекти, иновации в областта на КИН. Основен акцент на KIN2021 ще бъдат съвременните изследователски тенденции и иновативни приложения в тази широкоспектърна област, както и българският опит в представянето и дигитализацията на културното и историческото наследство. Представяне на изследванията в областта на хуманитарните науки: археология, музеология, историография, медиевистика, архитектура, етнология, фолклористика, културната антропология, лингвистика, литература, музикология, теология, театрално изкуство, изобразителни изкуства, екранни изкуства, и др., както и връзката им с информационните технологии, цифровизация, дигитална конверсия, публикуване на информационни електронни масиви за културното, историческото и научното наследство, систематизация и ефективен достъп.

Темите на научния форум са в широките граници на следните изследователски области, без да се ограничават в тях:
Заявка за участие

Такса правоучастие в международна конференция „Културно-историческо наследство: опазване, представяне, дигитализация“ - 40.00 лева
Такси и информация за заплащане

В рамките на KIN2021 ще се организират и представят:
Изисквания за автори

Програмата ще включва доклади от водещи специалисти от България и чужбина, кръгла маса, изложба и демонстрации, представящи усилията на учени, културни институции и организации от различни области за документиране, архивиране, представяне и запазване на КИН.

В конференцията се очаква да се включат утвърдени експерти от България, Нидерландия, Австрия, Индия, Обединени арабски емирства, Монголия, Русия, Украйна, Турция, Полша, Молдова, Сърбия и САЩ с богат опит в опазването, представянето и дигитализацията на КИН. Поканват се изследователски институти, университети, библиотеки, музеи, архиви, галерии, представители на бизнеса и туристически информационни центрове за обмяна на опит, идеи и резултати по тематиката на конференцията.

Програмен и организационен комитет

Организатори:


За информация и записване: kin.conference@gmail.com



Седма международна научна конференция „Културно-историческо наследство: опазване, представяне, дигитализация“ (KIN-2021) е финансирана от Фонд „Научни изследвания“ на Република България за 2021 г. (с номер на договор: КП-06-МНФ/24 от 16.12.2020) по процедурата за подкрепа на международни научни форуми, провеждани в България.
Фонд „Научни изследвания“ не носи отговорност за съдържанието на публикуваните материали.